111 ГОДИНИ ОТ ОБЯВЯВАНЕ НА НЕЗАВИСИМОСТТА НА БЪЛГАРИЯ

НА 22 СЕПТЕМВРИ 1908 ГОДИНА, В ИСТОРИЧЕСКАТА ЦЪРКВА „СВЕТИ 40 МЪЧЕНИЦИ” В ТЪРНОВО КНЯЗ ФЕРДИНАНД ИЗРИЧА СЪДБОВНИТЕ СЛОВА : „...ПРОВЪЗГЛАСЯВАМ СЪЕДИНЕНАТА НА 6 СЕПТЕМВРИ 1885 ГОДИНА БЪЛГАРИЯ ЗА НЕЗАВИСИМО БЪЛГАРСКО ЦАРСТВО...”.
ОБЯВЯВАНЕТО НА НЕЗАВИСИМОСТТА – ЕДИН ВЕЛИК, ЕПОХАЛЕН И ОТ ИСТОРИЧЕСКО ЗНАЧЕНИЕ АКТ, ПРЕДСТАВЛЯВА ФИНАЛНА ТОЧКА В БОРБАТА НА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД СРЕЩУ РЕШЕНИЯТА НА НЕСПРАВЕДЛИВИЯ БЕРЛИНСКИ ДОГОВОР. БЪЛГАРИЯ СТАВА НАЦИОНАЛНО САМОСТОЙНА И РАВНОПРАВНА ДЪРЖАВА.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!