140 години от избухване на Априлското въстание

Днес, 1.05.2016 г. от 10:00 часа, от Исторически музей-Панагюрище започна празнично шествие до площад "20-ти април". В него взеха участие духов оркестър "Делчо Радивчев", Национално дружество "Традиция", ученически батальон - Стрелча, официални лица и граждани. Бяха изнесени копие на знамето, ушито от Райна Княгиня, а също така и копие на знамето, с което панагюрци обявяват Съединението на Княжество България с Източна Румелия. В шествието присъстваха и реплики на дванадесетте панагюрски въстанически знамена.