140 години от рождението на Павел Делирадев

Павел Делирадев

Днес, 15 февруари 2019 г. се навършват 140 години от рождението на Павел Делирадев. Роден в гр. Панагюрище. Учен, политически и обществен деец, виден организатор на туризма и алпинизма в България.Неговите научни открития в географията, геологията, биологията и медицината получават широк обществен отзвук в страната ни и извън нея. Починал на 9 февруари 1957 г. в гр. София.В знак на признателност, пред паметника на Павел Делирадев в Панагюрище се поднесоха цветя от името на Общински съвет, кмета на Община Панагюрище, "Асарел-Медет" АД, Исторически музей-Панагюрище, жители и родственици на общественика.