"Да помним миналото си,за да ни има в бъдещето"

Радка Маркова

Тази вечер от 17:30 часа в Исторически музей-Панагюрище се откри изложба живопис-мозайка под наслов „Да помним миналото, за да ни има в бъдещето”.  Неин автор е г-жа Радка Маркова (Калпакова).

Откриването направи директорът на музея доц.д-р Атанас Шопов който сподели, че днес стартира един салон на изкуствата в Панагюрище и то с авторовата изложба на г-жа  Маркова.  Нейният първи педагог  и преподавател в областта на изобразителното изкуство, г-жа Деничина запозна гостите с кратка биография за Радка Маркова. Тя е родена в Панагюрище. Семейна е. Възпитаничка е на ОУ „Проф.Марин Дринов”, след това продължава образованието си в СОУ „Нешо Бончев”, Учителския институт „Иван Рилски”  гр. Дупница и ЮЗУ „Неофит Рилски” гр. Благоевград. В момента е старши учител в  III ОУ „Гоце Делчев” гр. Петрич.

Авторката на изложбата сподели, че творбите сами говорят за нейното изкуство. Г-жа Маркова благодари на всички любители на изкуството, за това, че уважиха нейната личност. Специална благодарност изказа и на музея в Панагюрище за неговото гостоприемство, като каза, че това е едно уникално място, което всеки българин трябва да посети и ,че това е и причината тя да направи мозайка свързана с Райна Княгиня.

Всички присъстващи имаха възможност да се докоснат до уникалните творби и да изразят своето възхищение от видяното.