Делегация на ACES Europe в музея

Днес, 28.09.2021 г., на официално посещение в Исторически музей – Панагюрище беше делегация на ACES Europe (Асоциацията на европейските градове и столици на спорта), водена от нейния президент Джан Франческо Лупатели и генералния секретар Хуго Алонсо, заедно с кмета на Община Панагюрище Никола Белишки и Галина Матанова – заместник-кмет.

Гостите бяха посрещнати от доц. д-р Атанас Шопов – директор на музея, който ги запозна с културно-историческото наследство на Панагюрище. Ръководителите на ACES Europe бяха силно впечатлени от красотата и изяществото на съдовете от Панагюрското златно съкровище и изразиха благодарността си, че са имали възможност да разгледат уникалния сервиз. За спомен от посещението си в Историческия музей гостите получиха скромен подарък със сувенир и печатни издания на музея.

гр. Панагюрище

ул. Райна Княгиня 28