Детските школи на ФК Милан и ФК Ювентус посетиха музея в Панагюрище

Днес,4 декември 2018 г. детските школи на ФК Милан и ФК Ювентус, както и италианските футболни легенди, сред които Салваторе Скилачи, Франко Барези, Анджело Коломбо и др. посетиха Исторически музей-Панагюрище. Гостите останаха силно впечатлени от изяществото на Панагюрското златно съкровище и от цялата експозиция в музея. Експонатите, които им грабнаха вниманието бяха различните модели оръжие, черешовото топче и въстаническите униформи.

Малките футболисти са част от Международния детски футболен турнир „Проф. д-р Л. Цоцорков“, който ще се проведе на 4 и 5 декември 2018 г. в спортната зала на гр. Панагюрище.