ДОЦ. Д-Р АТАНАС ШОПОВ С УЧАСТИЕ В КРЪГЛА МАСА В ГР. СТРЕЛЧА

ДНЕС НА 12.01.2018 Г. ПО СЛУЧАЙ 140 - ГОДИШНИНАТА ОТ ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА ГР. СТРЕЛЧА, В ГРАДА СЕ ПРОВЕДЕ ТЪРЖЕСТВЕНО ЧЕСТВАНЕ, ЧАСТ ОТ КОЕТО БЕШЕ КРЪГЛА МАСА НА ТЕМА "СТРЕЛЧА - НЕПОБЕДЕНА В АПРИЛСКОТО ВЪСТАНИЕ (ДЕЙНОСТТА НА СТРЕЛЕШКАТА ЧЕТА И ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА ЦЕНТРАЛНОТО СРЕДНОГОРИЕ 1877 - 1878 Г.)". НАУЧЕН РЪКОВОДИТЕЛ НА КРЪГЛАТА МАСА БЕШЕ ПРОФ. Д-Р ВЕСЕЛИН БОЯДЖИЕВ. УЧАСТИЕ ВЗЕХА ИЗВЕСТНИ НАУЧНИ СПЕЦИАЛИСТИ, СРЕД КОИТО ПРОФ. Д-Р ПЛАМЕН МИТЕВ, ПРОФ. Д-Р ПЛАМЕН ПАВЛОВ, ПРОФ. Д-Р ТОДОР МИШЕВ, ДОЦ- Д-Р МИХАИЛ ГРУЕВ, ДОЦ. Д-Р АТАНАС ШОПОВ И ДР. ПРИВЕТСТВИЕ КЪМ УЧАСТНИЦИТЕ ОТПРАВИ КМЕТЪТ НА ГР. СТРЕЛЧА СТОЙНО ЧАЧОВ, А ДИРЕКТОРЪТ НА ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - СТРЕЛЧА АНДОН БОЖКОВ ПРЕДСТАВИ ИЗДАДЕНАТА "ПРИКАЗНИЦА " (СПОМЕНИ НА МИЛЬО БАЛТОВ - УЧАСТНИК В АПРИЛСКОТО ВЪСТАНИЕ). ДИРЕКТОРЪТ НА ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - ПАНАГЮРИЩЕ ДОЦ. Д-Р АТАНАС ШОПОВ ВЗЕ УЧАСТИЕ СЪС СЪОБЩЕНИЕ НА ТЕМА "ЩРИХИ ОТ РОДОЛЮБИВАТА ДЕЙНОСТ НА АТАНАС ШОПОВ (1876 - 1878 Г.)". ПРОЯВАТА БЕШЕ УВАЖЕНА ОТ МНОГО ГРАЖДАНИ И ГОСТИ НА ГР. СТРЕЛЧА.