Доц. д-р Атанас Шопов ще бъде гост в предаването "Час по България" тази вечер

Директорът на Исторически музей-Панагюрище доц. д-р Атанас Шопов ще участва в предаването "Час по България" по телевизия СКАТ с водещ проф. Пламен Павлов. То ще се излъчи тази вечер, 29 юли, от 21:00 ч. Ще бъде представен сборникът с документи "Ужасите в пловдивския и татарпазарджишкия край след Априлското въстание 1876 г.", сред съставителите на който е г-н Шопов. Изданието съдържа писма на митрополит Панарет Пловдивски, писани до Екзарх Антим I. Книгата е издадена с подкрепата на проекта "Панагюрище - духовност и творчество в едно" на Община Панагюрище.