Доц. д-р Ралица Мирчева представи изкуството си в музея на град Панагюрище

Вчера, 13 юни 2019 г. доц. д-р Ралица Мирчева представи своето изкуство в изложбената зала на Исторически музей. Навръх рождения си ден тя откри изложба "Живопис". Гости и приятели уважиха мероприятието и споделиха свои мисли, свързани с тематиката на представените произведения.

Ралица Мирчева е запомнящ се автор с участия в редица престижни изложби и пленери в България и в чужбина.Работи в областта на рисунката и живописта, както и в съвременните направления на художествения текстил - текстилна триизмерна пластика, ръчно правена хартия и плъст. Присъства активно в творческия живот на съвременното българско изкуство, позната е като изявен живописец и автор в областта на текстила. Творби на Ралица Мирчева са притежание на частни колекции в Норвегия, Швеция, Холандия, Испания, Англия, Германия, Гърция, Турция, САЩ и България.