Инициатива на Родов комитет "Райна Княгиня"

Вчера, 10.08.2020 г., в Исторически музей - Панагюрище се осъществи една инициатива на Родов комитет "Райна Княгиня" с председател Здравчо Здравчев. Нейната цел е отбелязване на Съединението с хора на знакови места в България (Пловдив, Панагюрище и др.). Мероприятието започна в 15:30 ч. в информационната зала на музея, където беше представен филмът "Българският Йерусалим", отразяващ поклонническото посещение на Цариград във връзка с 200 години от рождението и 120 години от кончината на Гаврил Кръстевич.

След това директорът на Исторически музей - Панагюрище, доц. д-р Атанас Шопов, представи ролята на панагюреца и негов родственик Атанас Шопов при престоя на Райна Княгиня в Цариград. Като завършек в двора на музея се играха хора и се пяха народни песни.

гр. Панагюрище

ул. Райна Княгиня 28