ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ПАНАГЮРИЩЕ НАГРАДИ ОТЛИЧЕНИТЕ В КОНКУРСА „МОЯТ РОД”

На 18 май 2018 г. в информационната зала на Исторически музей – Панагюрище бяха наградени победителите в ученическия конкурс „Моят род”. Конкурсът за мултимедийна презентация – родословие, родови истории, родови хроники беше организирн от Исторически музей – Панагюрище по случай 75–годишнината от създаването му, със съдействието  на Център за подкрепа за личностно развитие – Панагюрище.

Събитието откри председателят на журито Радослав Станчовски, уредник на къща музей „Райна Княгиня”. Той благодари на участниците в конкурса и сподели, че всеки човек трябва да знае корените си, за да има бъдеще.

Директорът доц. д-р Атанас Шопов поздрави присъстващите с добре дошли и каза: "В навечерието на Международния ден на музеите ще отчетем резултатите от конкурса, който е посветен на нашия 75-годишен юбилей. От името на организаторите искам да поздравя всички, които участваха в конкурса, защото самото участие е една победа. Ние решихме, че всеки от вас трябва да бъде удостоен с награда, защото всички сте положили усилия да се обърнете към своя род и да го представите по най-добрия начин."

Г-н Шопов връчи наградите на отличените ученици в първа възрастова група:първо място –  Калоян Томи Наплатанов – VIII клас,СУ „Нешо Бончев“; второ място – Стефани Георгиева Навущанова - VIII клас,СУ „Нешо Бончев“и трето място –Велимира Илкова Милева – VII клас,ОУ „проф. Марин Дринов“, читалище „Никола Вапцаров“ – с. Бъта

Наградите на призьорите във втора възрастова група връчи директорът на Център за подкрепа за личностно развитие - Панагюрище г-жа Недялка Наплатанова, която също благодари на участниците в конкурса за проявения интерес и добро представяне:първо място – Стиляна Ангелова Караджова – XI клас,СУ „Нешо Бончев“; второ място – Стела Радославова Дилова - IX клас,СУ „Нешо Бончев“и трето място – Стоян Стойов Зяпков - IX клас,СУ „Нешо Бончев“.

Поощрителни награди получиха: Ивайла Иванова Карбанова – V клас,СУ „Нешо Бончев“; Силвена Стайкова –V клас,ОУ „проф. Марин Дринов“; Цветелина Генадиева Хъркова – IX клас,СУ „Нешо Бончев“;Марияна Благоева Ендарова – XI клас, ПГИТМТ, читалище „Никола Вапцаров“ – с. Бъта и Нели Стоянова Запрянова - XI клас, ПГИТМТ, читалище „Никола Вапцаров“ – с. Бъта.

Директорът на музея връчи и благодарствено писмо на г-жа Наплатанова за доброто сътрудничество между двете институции през годините и оказаната подкрепа при организирането на конкурса.

След награждаването отличените на първо място в двете възрастови групи представиха своите презентации.