ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ПАНАГЮРИЩЕ ПОЛУЧИ НАГРАДАТА ЗА КРАЕВЕДЧЕСКА ДЕЙНОСТ „ЛЮБОРОДИЕ” ЗА 2018 ГОДИНА

НА 19 АПРИЛ 2018 Г. НА ТЪРЖЕСТВЕНА ЦЕРЕМОНИЯ В САЛОНА НА ЧИТАЛИЩЕ „ВИДЕЛИНА – 1865” ПО СЛУЧАЙ ПАТРОННИЯ ПРАЗНИК НА ОУ „20 АПРИЛ”, СЕ ВРЪЧИ НАГРАДАТА ЗА КРАЕВЕДЧЕСКА ДЕЙНОСТ „ЛЮБОРОДИЕ” ЗА 2018 Г. КМЕТЪТ НА ОБЩИНА ПАНАГЮРИЩЕ НИКОЛА БЕЛИШКИ ВРЪЧИ НАГРАДАТА НА ДОЦ. Д-Р АТАНАС ШОПОВ – ДИРЕКТОР НА ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ПАНАГЮРИЩЕ.
В ПОЗДРАВЛЕНИЕТО СИ КЪМ ЕКИПА НА МУЗЕЯ КМЕТЪТ БЕЛИШКИ КАЗА: „ЗА МЕН Е ЧЕСТ ДА ВРЪЧА ТАЗИ НАГРАДА НА ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ-ПАНАГЮРИЩЕ НЕ САМО ВЪВ ВРЪЗКА СЪС 75-ТА ГОДИШНИНА НА МУЗЕЯ, НО И ЗА ТОЗИ ОГРОМЕН ТРУД, КОЙТО ДОЦ. ШОПОВ И НЕГОВИЯ ЕКИП ПОЛАГАТ. ЗА МЕН Е ВАЖНО ТОВА, ЧЕ ИМАМЕ ЕДИН ПРЕКРАСЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ, ЕДИН ХРАМ, КОЙТО ПАЗИ ТРАДИЦИИТЕ. ЗАЩОТО ТАМ, КЪДЕТО ИМА ПАМЕТ ЗА МИНАЛОТО, ТАМ, КЪДЕТО ТЪРСИМ И ПРЕДАВАМЕ СВОЯТА ИСТОРИЯ И ТРАДИЦИИ, ТАМ ЩЕ ИМА И БЪДЕЩЕ“
ДИРЕКТОРЪТ НА МУЗЕЯ ДОЦ. Д-Р АТАНАС ШОПОВ БЛАГОДАРИ ЗА ОТЛИЧИЕТО. ТОЙ ИЗРАЗИ БЛАГОДАРНОСТ И КЪМ ЕКИПА НА ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ПАНАГЮРИЩЕ. „ИМЕТО НА НАГРАДАТА”ЛЮБОРОДИЕ” ОЗНАЧАВА СЪХРАНЯВАНЕ НА ПАМЕТТА, ТОВА ОТГОВАРЯ И НА ДЕЙНОСТТА НА МУЗЕЯ, ДА ВЪЗПРОИЗВЕЖДАМЕ И ДА ПРЕПРЕДАВАМЕ НА ПОКОЛЕНИЯТА. НАЙ-ТЕЖКАТА И НАЙ-ВЪЛНУВАЩАТА НАГРАДА Е, КОГАТО ЧОВЕК ПОЛУЧИ НЕЩО В РОДНИЯ СИ ГРАД. МУЗЕЯТ СЪХРАНЯВА МНОГО СЪКРОВИЩА, БЛАГОДАРЕНИЕ НА ОБЩИНАТА ГИ ОПАЗВАМЕ И СЪЗДАВАМЕ ВИЗИЯ, НО НАЙ-ГОЛЯМОТО СЪКРОВИЩЕ ТОВА СТЕ ВИЕ, ПОСЕТИТЕЛИТЕ, ЗАЩОТО БЕЗ ВАС, МОЖЕ БИ И МУЗЕЯТ НЯМА ДА ГО ИМА”.
ДОЦ. ШОПОВ ПОДАРИ НА ДИРЕКТОРА НА ОУ "20 АПРИЛ" Г-ЖА МИНКА ЛАНДЖЕВА КОМПЛЕКТ КНИГИ, ИЗДАДЕНИ ОТ ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ - ПАНАГЮРИЩЕ.