IX Национална изложба "Българска археология 2015"

На 11 февруари 2016 г. се откридеветата национална изложба „Българска Археология 2015”, в Националния археологически музейСофия. Изложбата откри заместник министъра на културата доц. д-р Бони Петрунова и доц. д-р Людмил Вагалински, директор на НАИМ-БАН. Исторически музейПанагюрище участва съвместно с два археологически обекта: „Банското кале” до с. Баня, община Панагюрище и местност „Скумсале” до гр. Стрелча, община Стрелча. Представени са двадест и четири археологически обекта с експонати и петдесет –  чрез постери. Изложбата ще продължи до 10 април 2016 г.