ИЗЛОЖБА НА СКУЛПTOРА СТАВРИ КАЛИНОВ В ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ-ПАНАГЮРИЩЕ

На 20.06.2018 г. в Исторически музей-Панагюрище се откри изложба на световноизвестния скулптор и художник Ставри Калинов. Тя е част от юнските празници на изкуствата „Вдъхновение, настроение, красота”, организирани от Община Панагюрище. На откриването присъстваха кметът на общината Никола Белишки и зам. кметът Галина Матанова, която благодари на Ставри Калинов за приетата покана да гостува в Панагюрище със своите творби. Гостите имаха възможност да разговарят с автора, след което разгледаха и изложбата.