ИЗЛОЖБА "ОБЛЕКЛО ВЪВ ВРЕМЕТО" (ОТ СРЕДАТА НА ХIХ ВЕК ДО КРАЯ НА ХХ ВЕК)

Изложбата "Облекло във времето" (от средата на ХIХ век до края на ХХ век) е съвместна изложба на Исторически музей - Панагюрище и Регионален исторически музей -   Варна. В изложбата ще бъде показано облекло от фонда на Исторически музей - Панагюрище, характерно за Панагюрище от средата на ХIХ до началото на ХХ век. С модерното облекло, характерно за ХХ век, ще се запознаем чрез експонатите, с които участва Регионален исторически музей - Варна. Тематични табла ще ни разкажат за развитието на облеклото от традиционно към модерно градско облекло, в което намира отражение навлизането на европейската мода.

Очакваме ви на 15 юни 2016 г. от 17,30 ч. в Исторически музей - Панагюрище.