Изложба живопис на Иван Кадънков

Вчера, 26 септември 2017 г. в изложбената зала на музея се откри изложба живопис. Неин автор е Иван Кадънков, инженер по професия. Той започва да рисува след трийсет годишна възраст, а това което го вдъхновява е първото му посещение на град Копривщица.  Когато започва да рисува, Кадънков показва свои работи - през първите години само Копривщица - на свои приятели - художници. До края на живота му рисуването остава най-любимото му занимание. Всеки свободен час посвещава на акварела.

Без да направи нито една изложба приживе, много негови картини са продадени в чужбина. Картините на Иван Кадънков са интимно съпреживяване на красивото.