МУЗИКАЛНО-ПОЕТИЧНА ВЕЧЕР В МУЗЕЯ

На 07.12.2018 г. в Исторически музей – Панагюрище се състоя музикално-поетична премиера на книгата „Приближаване до взрива“ на поета Атанас Капралов. Специално участие на представянето взе и композиторът Хайгашот Агасян. Вечерта започна с откриване на изложба „Хипократ и Пегас“ представяща творби на писатели медици от Възраждането до наши дни. Документалната експозиция е дело на Съюза на писателите лекари в България „Димитър Димов“, българския лекарски съюз, Националния литературен музей и Съюза на българските писатели.

Поетът Атанас Капралов представи пред присъстващите своето творчество, а Хайгашот Агасян изпълни няколко песни по стихове на Капралов.

Организатор на събитието е Арт-клуб „Асарел-медет“ със съдействието на Исторически музей – Панагюрище.