НАЦИОНАЛНА КОНФЕРЕНЦИЯ "ГРАД И ПАМЕТ"

Конференция "Град и Памет"

На 6 и 7 октомври 2016 г. по случай 140-та годишнина на Априлското въстание, Регионален исторически музей Пазарджик, Община Пазарджик и Институт за исторически изследвания при БАН посветиха на това ключово за българската историческо развитие събитие Национална научна конференция в рамките на поредицата "Град и памет" под наслов "Априлското въстание от 1876 г. през призмата на паметта". В конференцията взе участие доц. д-р Атанас Шопов - директор на Исторически музей - Панагюрище със съобщение и презентация на тема "Оборище - поклон и признателност". Целта на съобщението е да се представи Оборище като съхранител на народния суверенитет и демокрация, парламентарно седалище на възраждащата се българска държава и място за поклонение и признателност, начало на българската демокрация и парламентарна традиция.