Национална награда за литературна критика "Нешо Бончев"

Вчера, 6 април 2017 г. Исторически музей-Панагюрище отново стана домакин на връчването на Националната награда за литературна критика като част от Бончевите празници. Тържествата тази година са свързани със 140 години от рождението на Елин Пелин. Възпитаници на СУ”Нешо Бончев”поставиха начало на мероприятието като  представиха Художествения етюд „Надиграване” по „Ветрената мелница”. В изложбената зала на музея се откри изложба „Под манастриската лоза”. Учениците от  11 б клас  представиха на присъстващите  презентация със  заглавие „Сладкодумецът” Елин Пелин.  Последва връчването на наградата за литературна критика, която тази година се присъди на Иван Йорданов Димитров-Грантиски. На празника бяха връчени традиционните награди от поетичния конкурс за „Млади дарования на СУ „Нешо Бончев“ и Първата награда „Ученик на месеца“.