Норвежкият град Берген посреща Панагюрското съкровище

Панагюрското златно съкровище

От днес, 01 септември 2017 г. норвежкият град Берген посреща Панагюрското златно съкровище. Култовият сервиз ще е част от експозицията “Легенди в злато. Тракийски съкровища от България“, организирана от Министерството на културата на Република България, Националния исторически музей в София и Градския музей в Берген. Всички любители на изкуството ще имат възможността да се докоснат до това уникално произведение на изкуството  до 10 декември 2017 г.