"Облекло във времето" (от средата на XIX до края на XX век)

Вчера, 15.06.2016 г., в Исторически музей-Панагюрище се откри изложба "Облекло във времето" (от средата на XIX до края на XX век). Изложбата е плод на сътрудничеството на музея и Регионален исторически музей - Варна. В нея са представени панагюрски традиционни облекла от средата на XIX в. до 40-те години на XX в. и модерно облекло и аксесоари от десетилетия на XX в.

Директорът на Исторически музей - Панагюрище доц. д-р Атанас Шопов откри изложбата като сподели, че съвместната дейност между двата музея ще се разгръща и в бъдеще. Главен уредник Ирина  Ботева изказа искрено удовлетворение от това, че изложбата е вече факт и, че може винаги да се намери общо между два различни по обхват музея, каквито са панагюрския и варненския

Тя благодари на екипа от Исторически музей-Панагюрище, с който е подготвена изложбатагл. уредник Георги Керкеняков, уредник Петя Маноилова, фондохранител Манол Панчовски и екипа на РИМ-Варнагл. уредник Златка Антова, Стоян Стоянов и Галя МитеваЗлатка Антова сподели, че РИМ-Варна разполага с един от най-богатите фондове в страната от най-новата ни история и представи облеклата, които са  характерни за XX в., цветни и в контраст с тъмната панагюрска носия.

Изложбата ще бъде експонирана в изложбената зала на Исторически музей-Панагюрище до 15 юли. След това ще замине за морската ни столица, където ще бъде на разположение на посетителите на РИМ-Варна.