Откриване на реновирания Природонаучен музей

На 07 ноември 2017 г. Исторически музей – Панагюрище откри реновираната сграда на Природонаучния отдел. Начало на събитието постави доц. д-р Атанас Шопов, директор на музейната институция. Преди да пререже лентата доц. д-р Шопов припомни накратко историята за създаването на Природонаучната сбирка и подчерта, че трябва да я пазим, развиваме и предаваме на поколенията. По стара българска традиция гостите бяха посрещнати с хляб и сол. Те имаха възможност да видят и най-новия препарат на вълк, който беше дарен от инж. Стоян Мачеев.

Обновяването на сградата се реализира по проект „Саниране на фасади, изграждане на рампа за достъп на инвалиди в Природонаучния музей”, а средствата бяха осигурени от капиталовата програма на Община Панагюрище. Проектът е дело на инж. Николай Деянов, а изпълнител фирма „Ив и Ко 2015” ЕООД.