Панагюрище като предпочитана дестинация за пътуване

В периода от 23 септември до 1 ноември Исторически музей - Панагюрище е посетен от близо 13 000 посетители. Акцент в неговите експозиции беше гостуването на оригинала на Панагюрското златно съкровище. Не само български туристи, но и гости от Англия, Русия, Финландия, Германия, Нидерландия, Нигерия, Швейцария, Швеция, Италия, Грузия, Гърция и Полша се насладиха на експозициите в музейните обекти. Въпреки усложнената епидемиологична обстановка в страната, Панагюрище е предпочитана локация за посещение. Всички, и музейни работници, и посетители, строго спазват мерките против разпространение на Covid-19.

гр. Панагюрище

ул. Райна Княгиня 28