Почистване паметниците в къща музей "Райна Княгиня"

Непрекъснати са грижите на музейните специалисти за съхраняване и опазване на културно-историческото наследство в Панагюрище. В първите дни на месец януари 2021 година бяха почистени паметниците, намиращи се в дворното пространство на къща музей „Райна Княгиня“. С помощта на вода под налягане музейните служители отстраниха отлаганията от мраморната скулптура на Райна Княгиня и паметника на баща й свещеник Георги Футеков, причинени от атмосферните влияния и замърсявания в градска среда. Основно почистване на двете надгробия се извършва за първи път от поставянето им в къща музей „Райна Княгиня“.
И тази година на 18 януари 2021 г. от 11.00 часа ще отдадем почит и преклоним глава пред делото на Райна Княгиня по случай 165 години от рождението й.

гр. Панагюрище

ул. Райна Княгиня 28