Представиха книгата "Родът Хаджипееви - от Панагюрище до Асеновград" в София

На 17 януари 2018 г. в Център за обучение – БАН, София беше представена книгата на Теодор Пеев "Родът Хаджипееви - от Панагюрище до Асеновград". Тя се издаде от Исторически музей - Панагюрище по Проект за стимулиране на местни творци „Панагюрище – духовност и творчество в едно” на Община Панагюрище.

На Антонов ден, именния ден на доц. Антония Пеева /леля на Теодор Пеев/ в лекционна зала на БАН се събраха представители на академичните среди за да почетат паметта на своята колежка и приятелка. Запознаха се и с панагюрските корени на рода, на който е посветена книгата.

На събитието присъстваха представители на Исторически музей – Панагюрище. Доц. д-р Атанас Шопов – директор на музейната институция запозна присъстващите с проекта „Панагюрище – духовност и творчество в едно” и сподели, че книгата на Теодор Пеев е поредното издание по този проект на музея.