Представяне филма "Бойните маршове на България"

Исторически музей - Панагюрище и Фондация „Цоцорков род” представят филма "Бойните маршове на България". На представянето ще участват духов оркестър "Делчо Радивчев" и режисьорът на филма проф. Любомир Халачев. Във филма се прави преглед на маршовете, създадени по време на войните от втората половина на 19-ти и началото на 20-ти век. Според мнението на специалистите по музика и история на България, участници във филма, Българската армия притежава две черти – ясни национални идеали и силен боен дух, поддържани от два символа – музика и знаме. С бойните маршове на уста българските воини удивяват света и умират върху фортовете на Одрин и Тутракан, катерят хълмовете на Мека Црев, Криволак и Кота 1248, прелитат над чукарите на Бубляк, Вража Глава и Каймак-Чалан, сътворяват чудеса от героизъм в полетата при Люле Бургас, Чаталджа и Булаир, пред Добрич, Карапелит, Кубадин и Кара Мурат.