Родов комитет "Райна Княгиня" с мероприятие в музея

На 10 август 2020 г. от 15:30 ч. в двора на Исторически музей - Панагюрище ще се състои мероприятие, организирано от Родов комитет "Райна Княгиня" с председател Здравчо Здравчев. Целта на предстоящото събитие е  отбелязване на Съединението с хора на знакови места в България и Кампания за набиране на средства за музеите на Райна Княгиня. Програмата включва:

• Прожектиране на филма "Българският Йерусалим" отразяващ поклонническото посещение на Цариград във връзка с 200 години от рождението на Гаврил Кръстевич от потомците на брат му - потомци и на Райна Княгиня. Кадрите включват поклонение на гроба му и панихида в храма "Свети Стефан"

• Информация от директора на Историческия музей за участието на панагюреца Атанас Шопов при престоя на Райна Княгиня в Цариград

• Хора на площадката в Историческия музей

МЕРОПРИЯТИЕТО ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ ПРИ СПАЗВАНЕ НА ВСИЧКИ ПРОТИВОЕПИДЕМИОЛОГИЧНИ МЕРКИ !!!

гр. Панагюрище

ул. Райна Княгиня 28