С богата програма отбелязахме Международния ден на музеите

На 18 май 2019 г. Исторически музей-Панагюрище отбеляза Международния ден на музеите.  Празникът се отбеляза с богата програма. Тя започна с откриване на изложба "Дарения-реликви на музея II". Изложбата включва интересни и ценни археологически находки, етнографски материали и художествени произведения, дарения на музейната институция.

Последва връчване на почетна награда и плакет „За принос в развитието на музейното дело в Панагюрище и Панагюрския край”. Наградата получи  г-жа Спаска Тасева - председател на Народно читалище "Виделина-1865" гр. Панагюрище.

Всички гости имаха възможност да се насладят на изпълненията на Духов оркестър „Делчо Радивчев“ при Народно читалище „Виделина-1865“, град Панагюрище ,както и да се докоснат до представените от клуб "Традиция" гр. Панагюрище различни видове оръжия и униформи.

Поздравителни адреси музеят получи от Община Панагюрище и "Оптикс"АД.

Хиляди гости на града посетиха експозициите на музея, за които имаше вход свободен през целия ден и Нощта на музеите.