Сребърното съкровище от могила Мрамор отпътува за НАИМ

В първите дни на 2019 г. от зала трезор на Панагюрско златно съкровище за НАИМ отпътува гостуващата изложба „Сребърното съкровище от Панагюрище”. Изящните предмети бяха за първи път показани след тяхното откриване през далечната 1903 г. В периода юни – декември 2018 г. гостите на Исторически музей – Панагюрище имаха възможност да се запознаят отблизо с изложените предмети във витрините на музея. Изложбата беше организирана от Националния археологически институт с музей при Българската академия на науките. Реализира се във връзка с 115 години от откриването на находката от надгробна могила в местност Мрамор до гр. Панагюрище и 75 години от създаването на Исторически музей – Панагюрище. Реализирането на изложбата се осъществи с подкрепата на Община Панагюрище, „Асарел-Медет” АД – Панагюрище, НАИМ – БАН и Исторически музей – Панагюрище.