В навечерието на Международния ден на музеите,малките екскурзоводи от детска градина "Райна Княгиня" ни върнаха назад в миналото

Вчера, 18 май 2017 г. в Исторически музей-Панагюрище децата от детска градина "Райна Княгиня" влязоха в ролята на екскурзоводи, за да разкажат за миналото и настоящето на своя роден град Панагюрище. Тържеството откри директорът на градината г-жа Татяна Костадинова. Тя приветства всички гости с добре дошли и благодари на музейната институция за оказаното съдействие. Децата се върнаха назад във миналото и запознаха присъстващите с историята на града, на Панагюрското златно съкровище, разказаха легендата за Яна-символ на храброст. Малките екскурзоводи ни разведоха по панагюрската занаятчийска чаршия, докоснаха ни до старите панагюрски къщи, отведоха ни до мястото на Първото Велико Народно събрание и разказаха за героичната съпротива на панагюрци по време на Априлското въстание и за българската революционерка и национална героиня Райна Княгиня, чието име е и символ на детското заведение.