"Вода и кръв" от Асен Дипчев

"Вода и кръв", Асен Дипчев, Райна Княгиня, Исторически музей-Панагюрище

Вчера, 13.03.2019 г., в Исторически музей-Панагюрище беше представена стихосбирката на Асен Дипчев „Вода и кръв”. Той е внук на Асен Дипчев, един от синовете на Райна Попгеоргиева Футекова, Райна Княгиня.

Авторът сподели, че „най-накрая в Панагюрище е представена книга, написана от панагюрец и адресирана до панагюрци.” Също така „Вода и кръв” маркира територията на панагюрския дух на север – до бреговете на река Дунав.

За наследникът на Райна Княгиня „младостта вода е, но кръвта е ... свята”. Именно затова той озаглавява стихосбирката си „Вода и кръв”. Такова е заглавието и на една от творбите, съдържащи се в книгата.

Г-н Дипчев изказа голяма благодарност на фондация „Асарел”, с подкрепата на която се издава стихосбирката.

Всеки, който имаше желание, получи книгата с автограф и посвещение лично от автора.