Връчване на Национална награда за литературна критика "Нешо Бончев" 2016 г.

Връчване на наградата "Нешо Бончев" 2016

Вчера, 31.03.2016 г. от 17:30 ч. в Исторически музей - Панагюрище се връчи Националната награда за литературна критика "Нешо Бончев". Конкурсът за литературна критика и преводаческа дейност е единствен в България и се присъжда за принос в съвременната българска литературна критика, като израз на обществено признание. Връчва се в град Панагюрище по време на традиционните Бончеви празници през месец март. Сред официалните гости бяха Никола Белишки - кмет на Община Панагюрище, Христо Калоянов - председател на Общински съвеГалина Матановазаместник-кмет „Хуманитарни дейности“ , Георги Павлов - заместник-кмет "Стопански дейности", Катя Зографованосител на наградата „Нешо Бончев“ за 2015 година, Иван Станчевпредседател на фондация „Съкровищата на Панагерик“, Веселина Зумпалова - Ралчева, предприема и др

Приветствие към присъстващите направи Веска Барова, директор на СОУ "Нешо Бончев". Последва конференция на ученици от 11 б клас с организатор г-жа Милка Пискова на тема "Изкуството да имаш последователи - лидерите на мнение и грамотността". Целта на конференцията е да се покаже какви качества  трябва да притежава в днешно време един лидер на мнение. Кметът Никола Белишки връчи наградата за литературна критика "Нешо Бончев" на Панко Анчев - литературен критик. Г-жа Милка Пискова изказа искрени благодарности към музея за гостоприемството и оказаното съдействие.