Посещение от посланиците на Франция и Швейцария

На 28.05.2021 г. на посещение в Исторически музей - Панагюрище бяха посланикът на Франция, нейно превъзходителство Флоранс Робин и посланикът на Швейцария, нейно превъзходителство Мюриел Берсе Коен.
Гостите бяха посрещнати от доц. д-р Атанас Шопов - директор на музея, главен уредник Ирина Ботева и уредник Методи Навущанов.
Посланиците се впечатлиха от красотата и ювелирната изработка на Панагюрското златно съкровище и накитите, излезнали от сръчните ръце на панагюрските майстори златари. С нескрит интерес разгледаха Дудековата къща.
Техни превъзходителства благодариха за топлото посрещане в Исторически музей - Панагюрище, пожелаха успехи на екипа на музея и бъдещи срещи.

гр. Панагюрище

ул. Райна Княгиня 28