Проект за обновяване на "Хаджидимитрова - синя къща"

С подкрепата на ФОНДАЦИЯ "ЛЪЧЕЗАР ЦОЦОРКОВ" предстои реновиране на експозиция за посетители в "Хаджиdимитрова къща" - синя" в гр. Панагюрище. Това ще се осъществи чрез реализация на проект "ТЕКУЩ РЕМОНТ И ОБНОВЯВАНЕ НА ЕКСПОЗИЦИЯТА В ХАДЖИДИМИТРОВА - СИНЯ КЪЩА". В момента проектът е в първа /начална/  фаза. Тя включва изработване на ТЕХНИЧЕСКИ ПРОЕКТ ЗА ТЕКУЩ РЕМОНТ НА "ХАДЖИДИМИТРОВА - СИНЯ КЪЩА". Проектът ще се изпълнява на няколко етапа. Крайният срок е м. април 2022 г. Крайната цел на проекта е изготвяне и откриване на експозиця в "Хаджидимитрова къща - синя", която е съставна част от Комплекса на Исторически музей-Панагюрище. Експозицията ще е акцент върху историческата и художествена стойност на артефактите, свързани с периода XIX в. и първата половина на XX в. С обновяването на експозицията се надяваме да привличаме туристи в Исторически музей-Панагюрище трайно и устойчиво във времето.

гр. Панагюрище

ул. Райна Княгиня 28